komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 24 listopada 2017

Flory, Emmy

„Dzielnicowy bliżej nas” - konferencja w Kłodzku

wtorek, 25.4.2017 07:25 , komentarze: 0 , odsłony: 878
kategorie artykułu:

Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku odbyła się powiatowa konferencja pn. ”Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy rozmawiali na temat programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz roli dzielnicowego w kształtowaniu poczucia bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.

W powiatowej konferencji uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, straży miejskich, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zarządzania Kryzysowego, kadra kierownicza policji powiatu kłodzkiego oraz dzielnicowi z wszystkich jednostek KPP  w Kłodzku.

Konferencje „Dzielnicowi bliżej nas”, otworzył insp. Andrzej Sidorowicz-Radzikowski Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku.

Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku już na wstępie swojej wypowiedzi zauważył, że realizowane przez dzielnicowych zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców. W decydującym stopniu to dzielnicowi kreują w społeczeństwie wizerunek Policji, będąc policjantami „pierwszego kontaktu”.

Instytucja dzielnicowego jest na tyle ważną dla odpowiedniego funkcjonowania Policji, iż obok np.  wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń, stanowi jeden z  istotnych  elementów uspołeczniania działań Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku mł.insp.Andrzej Czerniatowicz w swojej wypowiedzi zauważył, że  nowa formuła pracy dzielnicowych, to przede wszystkim zbliżenie ich do społeczeństwa. Jest to niewątpliwie właściwy kierunek, aby  ułatwić mieszkańcom bezpośredni kontakt z dzielnicowym. Głównym założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Program ten, to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych. Realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli.

Podczas konferencji, Zastępca Naczelnika Prewencji kłodzkiej policji kom. Krzysztof Bal szczegółowo omówił funkcjonowanie  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda wykorzystywanych w celu wzmocnienia komunikacji ze społeczeństwem. Zastępca Naczelnika zwrócił uwagę, że Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym.

Zastępca Naczelnika w swojej wypowiedzi zauważył, że służba dzielnicowego to także skierowanie  większej uwagi na problemy pojawiające się w środowiskach lokalnych.

Organizatorzy konferencji omawiając nową formułę funkcjonowania dzielnicowych zwrócili uwagę na otwartość i aktywność dzielnicowego, który powinien być również inicjatorem działań na rzecz bezpieczeństwa w swoim rejonie służbowym.

Podczas konferencji rozmawiano też na  temat  podstawowych zadań dzielnicowego  w codziennej służbie, jego  pracy na różnych płaszczyznach, w tym ze społecznością lokalną.

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 20.11.2017 11:24
6
piątek, 17.11.2017 10:20
6
piątek, 10.11.2017 09:40
7
poniedziałek, 6.11.2017 11:21
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście