komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 23 września 2017

Tekli, Boguslawa

„Dzielnicowy bliżej nas” - konferencja w Kłodzku

wtorek, 25.4.2017 07:25 , komentarze: 0 , odsłony: 769
kategorie artykułu:

Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku odbyła się powiatowa konferencja pn. ”Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy rozmawiali na temat programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz roli dzielnicowego w kształtowaniu poczucia bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.

W powiatowej konferencji uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, straży miejskich, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zarządzania Kryzysowego, kadra kierownicza policji powiatu kłodzkiego oraz dzielnicowi z wszystkich jednostek KPP  w Kłodzku.

Konferencje „Dzielnicowi bliżej nas”, otworzył insp. Andrzej Sidorowicz-Radzikowski Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku.

Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku już na wstępie swojej wypowiedzi zauważył, że realizowane przez dzielnicowych zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców. W decydującym stopniu to dzielnicowi kreują w społeczeństwie wizerunek Policji, będąc policjantami „pierwszego kontaktu”.

Instytucja dzielnicowego jest na tyle ważną dla odpowiedniego funkcjonowania Policji, iż obok np.  wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń, stanowi jeden z  istotnych  elementów uspołeczniania działań Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku mł.insp.Andrzej Czerniatowicz w swojej wypowiedzi zauważył, że  nowa formuła pracy dzielnicowych, to przede wszystkim zbliżenie ich do społeczeństwa. Jest to niewątpliwie właściwy kierunek, aby  ułatwić mieszkańcom bezpośredni kontakt z dzielnicowym. Głównym założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Program ten, to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych. Realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli.

Podczas konferencji, Zastępca Naczelnika Prewencji kłodzkiej policji kom. Krzysztof Bal szczegółowo omówił funkcjonowanie  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda wykorzystywanych w celu wzmocnienia komunikacji ze społeczeństwem. Zastępca Naczelnika zwrócił uwagę, że Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym.

Zastępca Naczelnika w swojej wypowiedzi zauważył, że służba dzielnicowego to także skierowanie  większej uwagi na problemy pojawiające się w środowiskach lokalnych.

Organizatorzy konferencji omawiając nową formułę funkcjonowania dzielnicowych zwrócili uwagę na otwartość i aktywność dzielnicowego, który powinien być również inicjatorem działań na rzecz bezpieczeństwa w swoim rejonie służbowym.

Podczas konferencji rozmawiano też na  temat  podstawowych zadań dzielnicowego  w codziennej służbie, jego  pracy na różnych płaszczyznach, w tym ze społecznością lokalną.

 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 22.9.2017 12:36
1
poniedziałek, 11.9.2017 11:54
1
piątek, 8.9.2017 11:08
czwartek, 7.9.2017 13:21
5
wtorek, 5.9.2017 12:36
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele