Finał II Dolnośląskich warsztatów dla dzieci "Opowiedz mi bajkę"

poniedziałek, 30.10.2017 09:07 932 0

II DOLNOŚLĄSKIE WARSZTATY IMPROWIZACJI DLA DZIECI

„OPOWIEDZ MI BAJKĘ”

 

Organizator:
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej 

Gospodarze Warsztatów:
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku (ul. T. Kościuszki 8)
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu (pl. Wolności 15)
Filia MGOK Międzylesie w Domaszkowie (ul. Kolejowa 3)

4 LISTOPADA  2017

KŁODZKO
godz. 10:00 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00 – dzieci w wieku 6-8 lat 

MIĘDZYLESIE
godz. 16:00 – dzieci w wieku 3-8 lat 

4 listopada zapraszamy do Kłodzka i Międzylesia na finał tegorocznych II Dolnośląskich warsztatów improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. 

Warsztaty odbywały się raz w miesiącu od września do listopada br. Organizatorem tych nowatorskich zajęć jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, które tak samo jak w ubiegłym roku gościła Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F Chopina w Kłodzku oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu. 

Ideą projektu jest łączenie inspirowanych grafiką improwizacji literackiej i muzycznej. Na każdych zajęciach dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych, które następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, są „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, zabawa, nowoczesne grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, wprowadzają dzieci w świat dźwięków, wykorzystując ich naturalną kreatywność. 

Warsztaty OPOWIEDZ MI BAJKĘ prowadzą muzycy różnych specjalności, zarówno instrumentaliści jak i wokaliści. Dzięki temu uczestnicy poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji. Mogą również oglądać różnorodne instrumenty z bliska, a nawet na nich grać. 

Harmonogram ostatnich tegorocznych zajęć w dn. 4 listopada 2017 r. 

  • Kłodzko

godz. 10:00-11:30 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00-13:30 – dzieci w wieku 6-8 lat 

  • Międzylesie

godz. 16:00-17:30 – dzieci w wieku 3-8 lat 

Warsztaty trwają ok. 90 minut z krótką przerwą.

4 listopada uczestnicy warsztatów przekonają się jak niezwykłe dźwięki mogą wydawać bardzo znane instrumenty. Muzycznymi gośćmi będą: jedna z czołowych polskich skrzypaczek Katarzyna Duda, wszechstronny altowiolista Michał Styczyński oraz „Młody Muzyk Roku 2014” akordeonista Bartosz Kołsut.

Warsztaty poprowadzi pochodząca z Kłodzka kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński. 

Będzie również lubiana przez wszystkich wspólna gra na perkusjonaliach. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników pod numerem telefonu 790 395 228 oraz e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Dostępna.”

Serdecznie zapraszamy!

__________ 

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu, Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Miasto i Gmina Międzylesie
Patroni medialni: Radio Wrocław Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, magazyn Presto. Muzyka Film Sztuka, Telewizja Kłodzka, tygodnik Euroregio Glacensis, cameralmusic.pl, CzasDzieci.pl, DOBA.PL
Kurator warsztatów: Małgorzata Kołcz 

PROWADZĄCY: 

Katarzyna Duda - skrzypce
Jest jedną z najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce. Podkreśla się wspaniałe połączenie kunsztu muzycznego z olbrzymim temperamentem scenicznym oraz wirtuozerii z wielką wrażliwością muzyczną.
Wystąpiła w tak prestiżowych salach jak Carnegie Hall i Lincoln Center w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, Kawai Hall w Tokio, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Sala Rossiniego w Padwie. Była nominowana do nagrody „Paszport" tygodnika „Polityka”, a także do Nagrody Polskich Melomanów w kategorii „Klasyczny Instrumentalista Roku” oraz do nagrody „Fryderyk”. [www.katarzynaduda.pl] 

Michał Styczyński – altówka
Gry na altówce uczył się początkowo u prof. P. Reicherta, studia muzyczne odbył pod kierunkiem prof. S. Kamasy w warszawskiej AMiFC. Jako członek Kwartetu Elsnera był laureatem polskich i zagranicznych konkursów kameralnych, m.in. w Niemczech, Słowacji i USA. Współpracuje z orkiestrami Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia i Warsaw Camerata. Jest nauczycielem altówki w warszawskim ZPSM Nr 1. Jego uczniowie to laureaci konkursów, którzy studiują na najlepszych uczelniach muzycznych w Polsce i zagranicą. 

Bartosz Kołsut – akordeon
Jest laureatem w licznych konkursach, festiwalach i przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz koncertuje w wielu składach kameralnych. Wielokrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich wybitnych wykładowców. W 2014 roku zdobył tytuł „Młodego Muzyka Roku”, co było wynikiem wygranej w ogólnopolskim konkursie o tej samej nazwie, organizowanym przez TVP Kultura oraz MKiDN. Spektakularnym osiągnięciem Bartosza Kołsuta jest dwukrotny występ w nowojorskiej Carnegie Hall (USA), a także debiut w Royal Albert Hall w Londynie (Wielka Brytania) w duecie akordeonowym z Łukaszem Brzeziną. [http://bartoszkolsut.strefa.pl/] 

Jarosław Siwiński – pianista i kompozytor
Kompozytor, pianista, performer i organizator wydarzeń muzycznych. Był członkiem Grupy MM, działającej na styku muzyki, teatru, tańca i sztuk wizualnych. Poza muzyką „klasyczną“ komponuje ścieżki dźwiękowe do filmów animowanych i dokumentalnych, sztuk teatralnych i gier komputerowych. Jest też autorem kompozycji o otwartej strukturze, udostępnionych w internecie „Chopin Elements“ i „Strumienie“. Oba pozwalają na modyfikowanie utworów przez słuchacza na domowym komputerze.
Od wielu lat współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, na którego zamówienie skomponował blisko 20 utworów przeznaczonych dla dziecięcej publiczności. Jest współtwórcą warsztatów „Opowiedz mi bajkę”. 

Małgorzata Kołcz
Pochodzi z Kłodzka, w którym od najmłodszych lat brała udział w życiu muzycznym miasta.  Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Prócz muzyki klasycznej i współczesnej, wykonuje muzykę eksperymentalną i improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch zespół Trillingen Duo.
Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturę wyższą (warszawskie Letnie Festiwale Nowego Miasta, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”, „Via hominis, via caelestis” i in.).
Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” i „Co słychać w muzyce?”. 
Jest również autorką tekstów poetyckich. Jednym z nich jest libretto do mikroopery dla dzieci „Milcząca Rybka” z muzyką Jarosława Siwińskiego, która miała prawykonanie podczas festiwalu Mała Warszawska Jesień w 2016 r. [www.artdecogroup.eu] 

ORGANIZATOR:

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Powstało w 1923 roku. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji zrzeszającej ponad 40 państw, afiliowanej przy UNESCO. PTMW zajmuje się popularyzacją współczesnej twórczości kompozytorskiej, to najstarsze stowarzyszenie tego typu w Polsce. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki. Współzałożycielem i pierwszym prezesem PTMW był Karol Szymanowski. 

www.ptmw.art.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)