komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Docenieni za osiągnięcia sportowe

środa, 15.11.2017 12:27 , komentarze: 0 , odsłony: 1131
kategorie artykułu:

Marcelina Dopart z Kudowy-Zdroju oraz Kamil Ogonowski z Jaszkowej Dolnej znaleźli się na liście stypendystów konkursu „zDolny Śląsk”. Uczniowie z naszego powiatu docenieni zostali za  osiągnięcia sportowe. W sumie na blisko 300 złożonych wniosków, przyznanych zostało 56 stypendiów.

W bieżącym roku szkolnym 56 stypendiów w wysokości od 2500 do 3500 złotych trafi do najzdolniejszej młodzieży w regionie. Konkurs „zDolny Śląsk”, organizowany po raz siedemnasty przez Fundację Edukacji Międzynarodowej i Samorząd Województwa Dolnośląskiego pozwolił na wyłonienie grupy uczniów, która zdaniem organizatorów zasługuje na szczególne wsparcie.

Roczne stypendia przyznano za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne oraz za działalność społeczną. Na konkurs trafiło blisko 300 wniosków. Najwięcej wniosków złożyli uczniowie i w kategoriach naukowej i sportowej, dlatego też najwięcej stypendiów przyznano właśnie w tych dziedzinach.

- Najtrudniej jest o dobre wnioski, pokazujące społeczne zaangażowanie młodzieży, a to właśnie akcent na działalność społeczną wyróżnia „zDolny Śląsk” spośród innych konkursów stypendialnych regionu – podkreślają organizatorzy. - Niemniej wśród kandydatów znalazła się grupa osób nie tylko radzących sobie świetnie w nauce, sporcie czy w działalności artystycznej, ale i dostrzegająca problemy otoczenia i poczuwająca się do odpowiedzialności za ich rozwiązywanie na miarę własnych sił.

Uroczysta Gala Stypendialna odbędzie się 18 listopada 2017 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej – Centrum Edukacji Międzynarodowej przy ulicy Racławickiej we Wrocławiu. 

Lista Stypendystów Programu „zDolny Śląsk” na rok szkolny 2017/2018

Szkoły Podstawowe - roczne stypendium w wysokości 2500 zł:
typ stypendium - imię nazwisko - miejscowość - powiat
naukowe Juliusz Ameljan-Kowalski Trzcińsko jeleniogórski
naukowe Michał Dźwigaj Przemków polkowicki
naukowe Maja Frankowska Malczyce średzki
naukowe Joanna Galik Wrocław m. Wrocław
naukowe Wit Kowal Chwałowice oławski
naukowe Igor Wojtasik Jelenia Góra m. Jelenia Góra
naukowe Anna Wójcik Świebodzice świdnicki
sportowe Jagoda Kamińska Wrocław m. Wrocław
sportowe Jan Reizer Jelenia Góra m. Jelenia Góra
sportowe Natalia Zając Pieszyce dzierżoniowski
artystyczne Milla Kędzierska Małkowice wrocławski
artystyczne Zuzanna Nagi Modła głogowski
artystyczne Milena Pioruńska Wrocław m. Wrocław
działalność społeczna Jakub Jagielski Kąty Wrocławskie wrocławski

Gimnazja – roczne stypendium w wysokości 3000 zł:

typ stypendium - imię nazwisko - miejscowość - powiat
naukowe Jakub Dobrzański Lubin lubiński
naukowe Kacper Konieczny Wrocław m. Wrocław
naukowe Wiktoria Kordacka Jakubów polkowicki
naukowe Szymon Łagoda Jemielno górowski
naukowe Katarzyna Marusiak Bolesławiec bolesławiecki
naukowe Michał Opala Wrocław m. Wrocław
naukowe Pola Rudnicka Oleśnica oleśnicki
naukowe Przemysław Sulich Bolesławiec bolesławiecki
naukowe Antoni Śmidoda Lisowice średzki
sportowe Konrad Badacz Piechowice jeleniogórski
sportowe Julia Cichowska Sobótka wrocławski
sportowe Marcelina Dopart Kudowa-Zdrój kłodzki (pływanie)
sportowe Martyna Kierczyńska Czerna głogowski
sportowe Krzysztof Łukasiewicz Legnica m. Legnica
sportowe Dagmara Mujta Cieszków milicki
sportowe Aleksandra Obajtek Świebodzice świdnicki
sportowe Adela Piskorska Oleśnica oleśnicki
sportowe Aleksandra Węgrzynowska Wysoka wrocławski
sportowe Lena Wołczuk Bąki wrocławski
artystyczne Julia Leniart Wrocław m. Wrocław
artystyczne Aleksandra Szymankiewicz Głogów głogowski
działalność społeczna Martyna Miszkiewicz Wróbliniec milicki

Szkoły Ponadgimnazjalne - roczne stypendium w wysokości 3500 zł
typ stypendium - imię nazwisko - miejscowość - powiat
naukowe Albert Brzózka Garwół wołowski
naukowe Michał Kosmecki Legnica m. Legnica
naukowe Monika Marusiak Bolesławiec bolesławiecki
naukowe Krzysztof Retych Jelenia Góra m. Jelenia Góra
naukowe Patrycja Skoczylas Głogów głogowski
naukowe EL-Ayachi Jr Stitou Wałbrzych m. Wałbrzych
naukowe Anna Terlecka Wrocław m. Wrocław
naukowe Karolina Wieczorek Wrocław m. Wrocław
sportowe Marcelina Badacz Piechowice jeleniogórski
sportowe Dominika Bobik Brzezina średzki
sportowe Wojciech Dutkowiak Wrocław m. Wrocław
sportowe Katarzyna Dwilewicz Jelenia Góra m. Jelenia Góra
sportowe Karolina Jaśkiewicz Smolec wrocławski
sportowe Kamil Ogonowski Jaszkowa Dolna kłodzki (wrotkarstwo szybkie)
sportowe Tomasz Paździora Komorów świdnicki
sportowe Bartłomiej Szymczak Głogów głogowski
artystyczne Sara Dragan Legnica m. Legnica
artystyczne Rozalia Kierc Sadków wrocławski
działalność społeczna Mateusz Materek Legnica m. Legnica
działalność społeczna Angelika Lisowska Olszyna lubański

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 11.12.2017 08:33
4
niedziela, 10.12.2017 18:25
19
piątek, 8.12.2017 08:10
15
piątek, 8.12.2017 11:25
16
środa, 6.12.2017 14:56
9
wtorek, 5.12.2017 10:46
8
poniedziałek, 4.12.2017 13:23
6
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA