komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 19 października 2017

Ziemowita, Jana

Dolnośląskie warsztaty "Opowiedz mi bajkę" 2017

wtorek, 3.10.2017 09:47 , komentarze: 0 , odsłony: 286
kategorie artykułu:

II DOLNOŚLĄSKIE WARSZTATY IMPROWIZACJI DLA DZIECI

„OPOWIEDZ MI BAJKĘ”

Organizator:

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Gospodarze Warsztatów:

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku (ul. T. Kościuszki 8)
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu (pl. Wolności 15)
Filia MGOK Międzylesie w Domaszkowie (ul. Kolejowa 3)

RISTO GJOREVSKI – TAPAN, KAVAL, GAJDA

TRILLINGEN DUO:

IWONA JĘDRUCH – GINGI, MISY DŹWIĘKOWE, SKRZYPCE, ŚPIEW

MAŁGORZATA KOŁCZ – KONTRABAS

JAROSŁAW SIWIŃSKI, IZABELA KOBYLAŃSKA - PROWADZENIE

7 PAŹDZIERNIKA 2017
KŁODZKO

godz. 10:00 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00 – dzieci w wieku 6-8 lat
MIĘDZYLESIE
godz. 16:00 – dzieci w wieku 3-8 lat

W sobotę 7 października w Kłodzku i w Międzylesiu znów muzyka, improwizacje, ciekawe instrumenty, nowe książki graficzne i świetna zabawa, czyli kolejne zajęcia II Dolnośląskich warsztatów improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”.
Warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat w tym roku odbywają się raz w miesiącu od września do listopada br. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, które współpracuje z Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. F Chopina w Kłodzku oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Międzylesiu.
Podczas najbliższych zajęć, uczestników czeka spotkanie z niecodziennymi dźwiękami oraz z takimi instrumentami takimi jak kaval, gajda, tapan, gongi, misy dźwiękowe i in. Tym razem Ziemię Kłodzką odwiedzi świetny macedoński artysta Risto Gjorevski oraz unikatowy zespół Trillingen Duo, który tworzy multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i pochodząca z Kłodzka kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

Zajęcia poprowadzi kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz absolwentka warszawskiej ASP Izabela Kobylańska.

Muzycy będą prezentować swoje instrumenty, ale przede wszystkim zapewnią moc przeróżnych dźwięków układających się w improwizowane muzyczne opowieści.

Nowatorskie warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łagodnie łączą w sobie wiele elementów, dzięki którym dzieci i dorośli poznają muzykę współczesną oraz nowe książki graficzne, a także uczą się opowiadania krótkich bajek i współpracy z rówieśnikami. Projekt został powstał w 2015 roku w Warszawie, a dzięki Programowi MKiDN „Kultura Dostępna” od ubiegłego roku odbywa się również na Ziemi Kłodzkiej.

W ramach tegorocznych warsztatów, dzięki współpracy z MGOK Międzylesie, są prowadzone również dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie.

Harmonogram zajęć w sobotę 7 października 2017 r.
 Kłodzko
godz. 10:00-11:30 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00-13:30 – dzieci w wieku 6-8 lat
Międzylesie
godz. 16:00-17:30 – dzieci w wieku 3-8 lat
Warsztaty będą trwać ok. 90 minut z krótką przerwą.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników pod
numerem telefonu 790 395 228 oraz e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.
Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w
ramach Programu „Kultura Dostępna.”
Serdecznie zapraszamy!

* Finałowe warsztaty „Opowiedz mi bajkę” odbędą się 3 listopada z udziałem skrzypaczki
Katarzyny Dudy, altowiolisty Michała Styczyńskiego i akordeonisty Bartosza Kołsuta.
__________
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy: Fundacja PZU, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku,
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu, Zespół Szkolno - Przedszkolny im.
Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Miasto i Gmina Międzylesie
Patroni medialni: Radio Wrocław Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji
Muzycznej, magazyn Presto. Muzyka Film Sztuka, Telewizja Kłodzka, tygodnik Euroregio
Glacensis, cameralmusic.pl, CzasDzieci.pl, DOBA.PL
Kurator warsztatów: Małgorzata Kołcz

PROWADZĄCY:

Risto Gjorevski – multiinstrumentalista gra na saksofonie i klarnetach oraz na bałkańskich instrumentach tradycyjnych takich jak: gajda, tapan i kaval. Macedończyk, absolwent wydziału instrumentalnego AM w Skopje. Jest pierwszym klarnecistą orkiestry Macedońskiej Opery i Baletu, a także aktywnym członkiem Symphonic Orchestra for Film Music FAME’S Macedońskiego Radia i Telewizji. Współtworzy Skopje Woodwind Quintet i Duo Clarinets.
Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy brał udział w licznych koncertach i festiwalach, m.in.: w Austrii, Albanii, Serbii, Słowenii, Bułgarii, Bośni i Herzegowinie, Indonezji, Izraelu, USA i Rosji, z takimi orkiestrami jak the Macedonian Philharmonic, St. Sophia Chamber Orchestra czy Johann Strauss Orchestra – Skopje. Od 2013 r. jest członkiem jury International Moscow Festival w kategorii „muzyka słowiańska”. Nagrywa także płyty z muzyką solową i kameralną.

 

Trillingen Duo
Jest unikatowym zespołem, stworzonym w 2011 roku przez multiinstrumentalistkę Iwonę Jędruch i kontrabasistkę Małgorzatę Kołcz, który prezentuje niekonwencjonalne brzmienia instrumentów orientalnych połączonych z klasycznymi oraz głosem. Duet wykonuje muzykę improwizowaną i eksperymentalną. Bierze udział w projektach muzyki współczesnej przeznaczonych dla szerokiej publiczności, jak również prowadzi warsztaty improwizacji dla najmłodszych.
W 2015 roku Trillingen Duo prowadziło warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane” w Warszawie. W roku 2016 zespół wziął udział w eksperymentalnym koncercie „Autopianoforte” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, podczas którego prawykonał wraz z fortepianem autonomicznym kompozycje Anny Ignatowicz-Glińskiej i Ryszarda Osady.
Iwona Jędruch – gongi, misy dźwiękowe, perkusjonalia, skrzypce, śpiew
Multiinstrumentalistka i dziennikarka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Gra muzykę improwizowaną na instrumentach rzadko spotykanych. Stosuje własne techniki wydobywania
dźwięku. Występuje na koncertach solo i w duetach, m.in. ze Zdzisławem Piernikiem (tuba), Tadeuszem Sudnikiem (live electronics) i Małgorzatą Kołcz (kontrabas). Gra na wernisażach malarskich, bierze udział w projektach muzyczno–plastycznych, m.in. z Anną Carpenter.
Prowadzi autorskie warsztaty improwizacyjne, rozwojowe i relaksacyjne dla młodzieży i dorosłych SZTUKA DŹWIĘKU SZTUKĄ ŻYCIA, wykorzystując harmonizującą funkcję wibracji dźwięku. Pisze także felietony.

Małgorzata Kołcz – kontrabas
Pochodzi z Kłodzka, w którym od najmłodszych lat brała udział w życiu muzycznym miasta.
Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami. Prócz muzyki klasycznej i współczesnej, wykonuje muzykę eksperymentalną i improwizowaną, m.in. współtworząc z Iwoną Jędruch zespół Trillingen Duo. Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturę wyższą (warszawskie Letnie Festiwale Nowego Miasta, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”, „Via hominis, via caelestis” i in.). Jest inicjatorką warsztatów dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” i „Co słychać w muzyce?” i „Ziemia Kłodzka Tańczy”.Jest również autorką tekstów poetyckich. Najnowszym z nich jest libretto do mikroopery dla dzieci „Milcząca Rybka” z muzyką Jarosława Siwińskiego, która miała prawykonanie podczas tegorocznego festiwalu Mała Warszawska Jesień.

Jarosław Siwiński – pianista i kompozytor
Kompozytor, pianista, performer i organizator wydarzeń muzycznych. Był członkiem Grupy MM, działającej na styku muzyki, teatru, tańca i sztuk wizualnych. Poza muzyką „klasyczną“ komponuje ścieżki dźwiękowe do filmów animowanych i dokumentalnych, sztuk teatralnych i gier komputerowych. Jest też autorem kompozycji o otwartej strukturze, udostępnionych w internecie „Chopin Elements“ i „Strumienie“. Oba pozwalają na modyfikowanie utworów przez słuchacza na domowym komputerze.
Od wielu lat współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, na którego zamówienie skomponował blisko 20 utworów przeznaczonych dla dziecięcej publiczności. Jego najnowsze utwory powstały dla nowojorskiego zespołu muzyki współczesnej „Bang on a Can“ oraz orkiestry tradycyjnych instrumentów chińskich „Forbidden City Chamber Orchestra“ w Pekinie. Jest współtwórcą warsztatów „Opowiedz mi bajkę”.

ORGANIZATOR:

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Powstało w 1923 roku. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji zrzeszającej ponad 40 państw, afiliowanej przy UNESCO. PTMW zajmuje się popularyzacją współczesnej twórczości kompozytorskiej, to najstarsze stowarzyszenie tego typu w Polsce. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki. Współzałożycielem i pierwszym prezesem PTMW był Karol Szymanowski.

www.ptmw.art.pl

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
środa, 18.10.2017 12:18
środa, 18.10.2017 10:56
piątek, 13.10.2017 11:57
piątek, 13.10.2017 08:28
czwartek, 12.10.2017 16:07
czwartek, 12.10.2017 11:27
środa, 11.10.2017 15:11
środa, 11.10.2017 14:56
poniedziałek, 9.10.2017 15:44
poniedziałek, 9.10.2017 08:42
środa, 4.10.2017 11:58
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA