komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 18 listopada 2017

Romana, Klaudyny

DRUGSTOP – transgraniczna współpraca jednostek Policji

czwartek, 30.3.2017 09:18 , komentarze: 0 , odsłony: 579
kategorie artykułu:

29 marca we Wrocławiu odbyło się przekazanie materiałów edukacyjnych policjantom, którzy na terenach przygranicznych realizować będą działania profilaktyczne, w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej, skierowane do młodzieży jak i osób dorosłych. Uroczystego wręczenia policjantom z terenów przygranicznych dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. dr Andrzej Łuczyszyn. Materiały edukacyjne zakupione zostały w ramach projektu „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Przekazane materiały edukacyjne po raz pierwszy trafiają w ręce dolnośląskich policjantów. Materiały trafiły do jednostek Policji w Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Dzierżoniowie, Kamiennej Górze, Kłodzku, Świdnicy, Strzelinie oraz Ząbkowicach Śląskich. Zawierają walizki edukacyjne, filmy profilaktyczne, plakaty oraz materiały dla młodzieży. Podczas spotkania zaprezentowane zostały również rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które można na co dzień spotkać u młodych ludzi w domu oraz w szkole, a często wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających. Środki dydaktyczne zakupione zostały w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Projekt ten jest realizowany w latach 2016-2018, a główne jego cele to:

  • zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
  • podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
  • przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Na Partnera Wiodącego projektu wybrana została Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, a partnerami projektu zostały następujące jednostki:
po stronie polskiej:

  • Komenda Wojewódzka Policji w Opolu
  • Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

po stronie czeskiej:

  • Komenda Wojewódzka Policji w Libercu
  • Komenda Wojewódzka Policji w Hradec Kralove
  • Komenda Wojewódzka Policji w Pardubicach
  • Komenda Wojewódzka Policji w Ołomuńcu
  • Komenda Wojewódzka Policji w Ostrawie

Wartość całego projektu to 2.457545,50 euro, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 2.088913,68 euro.

Wartość projektu po stronie czeskiej 1.284873,50 euro, w tym dofinansowanie 1.092142,48 euro.

Wartość projektu po stronie polskiej 1.172672,00 euro, dofinansowanie 996771,20 euro.

Budżet Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach projektu to 480561,00 euro, w tym dofinansowanie 408476,85 euro.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

piątek, 17.11.2017 10:20
4
piątek, 10.11.2017 09:40
7
poniedziałek, 6.11.2017 11:21
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA