komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Gracjana, Bogusława

Kolejne spotkania w powiecie kłodzkim– „Alfa”

wtorek, 16.5.2017 14:07 , komentarze: 0 , odsłony: 225
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku realizują edukację w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. „ALFA”, ukierunkowanego na podnoszenia świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Uczniowie  aktywnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez Policję. Funkcjonariusze prowadzący zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych dla tego programu materiałów dydaktycznych, omawiają zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, jak zachować się, gdy usłyszą strzały czy też, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek. Pomaga im w tym kolorowa tablica obrazująca poszczególne sytuacje. 

W Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Bystrzycy Kłodzkiej  nadkom. Łucja Szkwarek z Komisariatu Policji przeprowadziła spotkania z uczniami Gimnazjum nr 1 w ramach Wojewódzkich działań prewencyjnych ukierunkowanych na aktywność profilaktyczną w zakresie podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

W Żelaznie w Zespole Szkół Niepublicznych oraz w Szkole Podstawowej w Ołdrzychowicach Kł. policjanci z Komendy Powiatowej Policji kom.Dorota Jaworska, mł.asp. Anna Rydzak oraz asp. Maciej Franczak w przeprowadzili spotkania edukacyjne programu profilaktycznego pn.Alfa w których uczestniczyło 185 uczniów.

Podobne spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Społecznych w Dzikowcu – w spotkaniu uczestniczyło 42 uczniów  oraz w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, gdzie uczestniczyło 80 uczniów.

Zajęcia przeprowadzili st.sierż.Paulina Dobrzeniecka oraz  asp.szt.Marcin Węcka oraz z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie.

KPP Kłodzko 

 

Wasze komentarze

TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele