komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

Przywłaszczyła pieniądze na wycieczkę szkolną? Sprawę wyjaśnia prokuratura

czwartek, 13.7.2017 17:40 , komentarze: 26 , odsłony: 10926
kategorie artykułu:

Do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez nauczycielkę z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Bożkowie, która była organizatorem wycieczki do Włoch. Rodzice przekazali pieniądze jednak do wycieczki nie doszło. Środki nie zostały bowiem w całości wpłacone do biura podróży, które miało zorganizować pobyt uczniów. Sprawę zgłosili do prokuratury. 

- Według wypowiedzi zgłaszających kobieta organizowała zbiórkę pieniędzy, które miały zostać przeznaczone na wycieczkę szkolną - mówi Jan Sałacki z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. - Obecnie w Komisariacie Policji w Nowej Rudzie prowadzone są czynności procesowe. Przesłuchiwane są strony pokrzywdzone. Osoba, która jest wskazywana jako potencjalna sprawczyni nie została jeszcze przesłuchana. W przypadku udowodnienia przywłaszczenia pieniędzy, czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawiania wolności.

Zdaniem rodziców, nauczycielka organizująca wycieczkę zebrała w sumie 64 tys. zł. Ta, nie doszła jednak do skutku ponieważ środki nie zostały w całości wpłacone do biura podróży, które miało zorganizować pobyt uczniów tej szkoły.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył także dyrektor placówki, w której kobieta jest zatrudniona. Jak zaznacza, wyjazd był organizowany przez nauczycielkę prywatnie i szkoła nie ma z nim nic wspólnego. 

Do sprawy będziemy wracać.

 

Wasze komentarze

Sytuacja bulwersująca , na początku sierpnia telewizja POLSAT wyemituje w programie Interwencja , jak nauczycielka nie czuje iz popełniła pzrestępstwo a dyrektor szkoły dalej twierdzi ,ze nic o tym niewiedział.To determincja rodziców pokazuje jak Ciało Pedagogiczne próbuje ukryc calą sprawę
sobota, 29.07.2017 16:55 autor: kasia

Niestety szkoda tylko dzieci...Ciało Pedagogiczne ...WSTYD!!
wtorek, 18.07.2017 15:27 autor: Halina

Wstyd to mało powiedziane - szkoda dzieci bardzo
czwartek, 20.07.2017 19:48 autor: Hanna - uczciwa nauczycielka

A dlaczego dyrektora? Jakie przestępstwo albo wykroczenie popełnił dyrektor? Jakie masz panaceum na rzeczy, o których dyrektor nie wie, a które dzieją się za jego plecami dopóki ktoś nie doniesie? Przecież nie jest duchem świętym ani nie ma monitoringu i podsłuchu do dyspozycji w każdym pomieszczeniu w szkole. Proszę napisz swoją propozycję i uzasadnij potencjalne zwolnienie dyrektora. Może powinien założyć siatkę szpiegowską w szkole i sieć tajnych współpracowników w osobach uczniów? Nie osądzaj tak łatwo, żeby ciebie pochopnie nie osądzili.
piątek, 14.07.2017 14:10 autor: Marcin

Od kilku lat organizowała wycieczki i bzdurą jest, że dyrektor i inni nauczyciele nic nie wiedzieli. Rodzice są sobie winni wpłacając tysiące zł.bez potwierdzenia???? Chciwość organizatorki mnie przeraża, lecz nieudolność dyrektora w tej szkole bardziej.
czwartek, 20.07.2017 19:39 autor: Hanna

skoro powtarza sie co roku to dlaczego nie zostali usunieci ale jak mogli skoro pani dyrektor wspolpracowala z nimi
piątek, 14.07.2017 21:12 autor: jury

placowko odaj pieniadze tym ktorzy wplacili a nie skorzystali z wycieczki i jaki wstyd
piątek, 14.07.2017 21:17 autor: ruda

sadze ze nauczyciele pomylili sie zawodem powinni wykonywac inny na ktorym oszukiwali kradli uczciwych ludzi skoro co roku tak jestw tej szkole jaki przyklad daja w tej placowce uczniom hanba
piątek, 14.07.2017 21:09 autor: wlodzia

co roku z tymi nauczycielkami w tej szkole jest nie halo???
piątek, 14.07.2017 20:31 autor: robson

jak dyrektorka broni swoja placowke a tu taki wstyd to prawda ze biora cala garscia jak moga a co na radzie rodzicow ze maja do wgladu ale nikt nie chce zadzierac z kadra bo potem ucierpi moje dziecko
piątek, 14.07.2017 15:58 autor: autor

wstyd i hanba sadze ze sa tez placowki ze czesc pieniedzy ida do kieszeni dyrektorki ze sa akcje rozne chocby loterie fanty rzeczy wykonane przez uczniow i sprzedawane gdzie pieniazki ida na cel szkoly ale niestety po drodze umykaja
czwartek, 13.07.2017 21:00 autor: autor

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,357
71,22092068,prokuratura-zajmie-sie-kasa-
z-pck-dla-pis-skorzystac-miala.html
piątek, 14.07.2017 11:15 autor: in

CO TO ZA KADRA
piątek, 14.07.2017 08:28 autor: STASIU

złodziejska szkoła dyrektor z tą nauczycielką sami pojechali do włoch to się w głowie nie mieści !!!!
piątek, 14.07.2017 08:27 autor: robson

Nauczyciel bez zgody przełożonego nie może zorganizować nic, a tym bardziej wycieczki zagranicznej...krętacze
czwartek, 13.07.2017 21:40 autor:

Czytaj ze zrozumieniem. Braki szkolne
czwartek, 13.07.2017 22:17 autor: Do

jak to sprawczyni nie jest przesluchiwana a moze zrobila sobie wycieczke juz za te pieniazki wstyd tej placowce dobra organizatorka
czwartek, 13.07.2017 21:05 autor: oliwa

tak wiekszosc dyrektorow dorabia sie nauczniach i rodzicach prawda i cala prawda
czwartek, 13.07.2017 20:53 autor: romka

Co za dyrektor ze za niby jego plecami są prowadzone zbiórki na niby prywatną wycieczkę?? Dobrze wiedział!!
czwartek, 13.07.2017 18:24 autor:

Dyrektora i tą panią na bruk wywalić:)
czwartek, 13.07.2017 18:21 autor: