komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 25 września 2017

Aurelii, Wladyslawa

"Jeszcze niedawne problemy finansowe miasta były konsekwencją działań poprzednich władz"

środa, 6.9.2017 14:52 , komentarze: 30 , odsłony: 5736
kategorie artykułu:

- Jeszcze niedawne problemy finansowe miasta były konsekwencją działań poprzednich władz miasta - twierdzi burmistrz Kłodzka, Michał Piszko, komentując oświadczenie dotyczące zadłużenia, jakie wydał poprzedni włodarz miasta Bogusław Szpytma. 

ODNOŚNIE WYSTĄPIENIA B. SZPYTMY

Odniosę się tylko raz do wystąpienia Pana B. Szpytmy dotyczącego zadłużenia.

Udostępniam fragment wystąpienia Regionalnej Izby Obrachunkowej z 1 grudnia 2015 r. dotyczącej kompleksowej kontroli finansów za okres od stycznia 2012 r. do połowy 2015 r.
W tym czasie miasto udzieliło poręczenia w wysokości 18,5 miliona złotych za zobowiązania Zakładu Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Kłodzko Sp. z o.o. wynikające z umowy przejęcia długu.

Najprościej rzecz ujmując, spółka przejęła na siebie niewygodny dla miasta dług za budowę basenu (w kwocie kapitału 17.436.340 zł), zaś miasto zostało jego poręczycielem. Prawo mówi jasno, że kwota poręczenia wchodzi w zadłużenie miasta i powinna być uwzględnia w budżecie. To jednak nie było przestrzegane.

Dopiero obecna władza zaczęła robić wszystko zgodnie z literą prawa, co spowodowało, że wskaźniki finansowe zostały przekroczone. Wykazanie rzeczywistego długu wywołało reakcję ze strony RIO, które chciało nakazać miastu wprowadzenie programu naprawczego. Na szczęście już na początku kadencji dostrzegliśmy ten problem i wprowadziliśmy oszczędności. Efekty tych działań zdecydowanie już widać – odkąd jestem burmistrzem dług spadł o 16 milionów.

Jeszcze niedawne problemy finansowe miasta były konsekwencją działań poprzednich władz.

To jedyny mój komentarz do manipulacji, po jakie sięga Pan Szpytma. Jeżeli taka jest jego wola, spotkamy się w sądzie. Już raz sąd odrzucił akt oskarżenia Pana Szpytmy przeciwko mnie.

Tutaj całe wystąpienie RIO – zachęcam do lektury:
http://www.um.bip.klodzko.pl/index.php…

Michał Piszko
burmistrz Kłodzka 

 

 

Wasze komentarze

Burmistrz Piszko to porażka Kłodzka pod każdym względem . Za jego urzędowania miasto coraz bardziej traci na znaczeniu, zamiast być liderem i kołem zamachowym rozwoju całej ZIEMI KŁODZKIEJ. Nie posiadł cech menedżerskich (bo takim się urodził); tylko pytanie: DLACZEGO Kłodzko ma ponosić tego konsekwencje ???. Predyspozycje takie są potrzebne między innymi do prowadzenia skutecznych rozmów z potencjalnymi inwestorami. Niestety za pana przyczyną Kłodzko uchodzi za miasto nieprzyjazne inwestorom. Burmistrz Piszko nie ma pomysłu na rozwój miasta, jest typem zaściankowego myślenia, bez siły przebicia. Jego działania skupiają się na przetrwaniu; zwalanie winy na innych i autopromocja to jego PROGRAM. Wiele miast dzięki swoim włodarzom, teraz i w przeszłości, z niewiele znaczących, zapomnianych, dostało "nowe życie". Niestety zakompleksiony burmistrz, który uważa , że gdzie indziej jest wszystko możliwe, ale nie w Kłodzku; jest HAMULCOWYM ROZWOJU MIASTA. Obecnie są do wykorzystania UNIJNE pieniądze, które niedługo się skończą; niestety i w tym temacie ODBIEGA pan od NORMY. Może tym razem pan liczy, że kiedy PKP rozpocznie przebudowę stacji Kłodzko - Miasto, to niezorientowani mieszkańcy zaliczą to na pana konto ?. Już raz nabrali się pana wyborcy na nierealne "KŁODZKIE BŁONIA" nad Nysą MIĘDZY WAŁAMI. Panu "wychodzą inwestycje" , kiedy PODCZEPI się pod to co robi POWIAT. Pana kadencja to stracone, niewykorzystane lata dla Kłodzka. Nawet kiedy pan zasiadł w Ratuszu, to ZAMILKŁ HEJNAŁ z WIEŻY RATUSZOWEJ, pewnie "UŚMIERCIŁ pan HEJNALISTĘ" !!!
czwartek, 07.09.2017 08:52 autor: .

dwoma rękami za !!
piątek, 08.09.2017 14:18 autor: joe

Co to za gość ten Piszko ! Tępaków z nas robi. Jak mogliśmy się tak dać oszukać. Stracone lata na rozwój, a przez całą kadencje na wstecznym biegu. Co za wstyd !
środa, 06.09.2017 21:38 autor: kłodczanin

Trojan zmienił nick, bo każdy już wie że Trojan =Idiota
czwartek, 07.09.2017 09:03 autor: Madera

Najlepiej nasrac i na kota zwalic szpytma jaki byl taki byl ale w klodzku duzo zrobil ratusz jak na swieta wygladal oswietlony i wgl a ten co zrobil konkretnego podnieca sie parkingamu jak by za swoje zrobil
środa, 06.09.2017 22:02 autor: Hhh

Parkingi tylko robi zeby korzystac z komunikacji miejskiej haha klodzko w 30min obejdzie wzdłuż i wszerz proponowal bym zrobic projekt na komunikacje trawajowa :-D
środa, 06.09.2017 21:14 autor: Karol Krawczyk

Ten wielki burmistrz miasta Piszko to tylko w tym klodzku wszystko pozamykal i nic wiecej.Kiedyś co chwile cos sie dzialo a teraz to jest katastrofa
środa, 06.09.2017 21:06 autor: Zenek Martyniak

Burmistrz Piszko to porażka Kłodzka pod każdym względem. Za jego urzędowania miasto coraz bardziej traci na znaczeniu, zamiast być liderem i kołem zamachowym rozwoju całej ZIEMI KŁODZKIEJ. Nie posiadł cech menedżerskich ( bo taki się urodził) ; tylko pytanie: DLACZEGO Kłodzko ma ponosić tego konsekwencje???. Cechy takie są potrzebne między innymi do prowadzenia skutecznych rozmów z potencjalnymi inwestorami. Niestety za pana przyczyną Kłodzko uchodzi za miasto nieprzyjazne inwestorom. Burmistrz Piszko nie ma pomysłu na rozwój miasta , jest typem zaściankowego myślenia , bez siły przebicia. Jego działania skupiają się na przetrwaniu, zwalaniu winy na innych i autopromocji ; to jest pana program. Wiele miast dzięki swoim włodarzom, teraz i w przeszłości, z niewiele znaczących , zapomnianych; dostało "nowe życie". Niestety zakompleksiony burmistrz , który uważa , że gdzie indziej jest wszystko możliwe , ale nie w Kłodzku ; jest hamulcowym rozwoju miasta. Obecnie są do wykorzystania UNIJNE pieniądze, które niedługo się skończą; niestety i w tym temacie ODBIEGA pan od NORMY. Może tym razem pan liczy , że kiedy PKP rozpocznie przebudowę stacji Kłodzko - Miasto , to niezorientowani mieszkańcy zaliczą to na pana konto?. Już raz nabrali się pana wyborcy na nierealne "BŁONIA" nad Nysą , które im pan malował. Panu "wychodzą" inwestycje , kiedy PODCZEPI się pod to ,co robi POWIAT. Pana kadencja to stracone, niewykorzystane lata dla Kłodzka. Nawet jak pan nastał , to "uśmiercił hejnalistę" i ZAMILKŁ HEJNAŁ z wierzy RATUSZOWEJ !!!
środa, 06.09.2017 19:38 autor: .

przeczytajcie całe wystąpienie RIO. odnosi się ono do kadencji Bogusław Szpytmy, RIO jasno określa, kto jest winny sytuacji. jakoś dziwne, że niektórzy widzą tylko dolne podkreślenia, a nie widzą tych powyżej :)
środa, 06.09.2017 18:03 autor: szkoda gadać

jeszcze 1 rok i 2 miesiące
środa, 06.09.2017 17:51 autor: stasiu

Panie Piszko, RiO na dole na żółto zaznaczyło, że odpowiedzialność ponosi Burmistrz Kłodzka. W grudniu 2015 roku był już pan busrmistrzem. I to pan!!!!! ponosi pełną odpowiedzialność za projekt budżetu, który był niezgodny z prawem!!! I dlatego RIO dało Panu NEGATYWNĄ OPINIĘ DO BUDŻETU!!!!!!! A teraz mydlisz pan oczy mieszkańcom. Ale oni mają już pana dość. Jak przyjdzie Szpytyma to
z pewnością nie będzie mówił - wszystkiemu winien Piszko. Tylko zabierze się do roboty. Po prostu!
A tu link do negatywnej decyzji pana projektu budżetu. To są fakty. A pan tworzy faki

http://dkl.doba.pl/media/files/d
kl/2017/negatywna%20opinia%20rio.pdf


Ps. Szpytma nigdy nie dostał takiej bo był gość!
środa, 06.09.2017 15:40 autor: Góra

Dobrze powiedziane...BYŁ!!!!
środa, 06.09.2017 16:37 autor: ;)

I BEDZIE!!!
środa, 06.09.2017 18:10 autor: Klod

Piszko w oświadczeniu powyżej pisze: "Dopiero obecna władza zaczęła robić wszystko zgodnie z literą prawa, co spowodowało, że wskaźniki finansowe zostały przekroczone. Wykazanie rzeczywistego długu wywołało reakcję ze strony RIO, które chciało nakazać miastu wprowadzenie programu naprawczego"
Panie Piszko, czy pan się słyszy? Czy pan ma kontakt z bazą?.PRZECIEŻ PRZEKROCZENIE TYCH WSKAŹNIKÓW PAN PODPISAŁ OSOBIŚCIE!!!! W PROJEKCIE BUDŻETU NA 2016!!!! I DLATEGO RIO DAŁO PANU NEGATYWNĄ OPINIĘ!!!!!!! Pytam pana bo wydaje mi się, że ktoś panu robi na złość źle podpowiadając. Napisał pan bowiem, że żeby działać zgodnie z prawem musiał próbować pan złamać prawo i nieprawnie próbować przekroczyć wskaźniki w projekcie budżetu na 2016 r. Czy pan się słyszy? To nie mógł pan przygotować projektu budżetu zgodnie z prawem bo co? Bo nie wiedział pan jak to zrobić? Po czterech latach bycia radnym, kilku latach pracy w Min. Zdrowia i starostwa? Nie zna pan budżetu?????? Skandal i nieudacznictwo! I odwracanie kota ogonem. Te wybory też chce pan wygrać hasłem: TO NIE JA TO ONI???!!!! Wstyd mi za pana.
środa, 06.09.2017 15:54 autor: Góra

dzisiaj, 8 godz temu
4