komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 listopada 2017

Adelii, Klemensa

Niezwykły koncert w skansenie

piątek, 25.8.2017 12:50 , komentarze: 0 , odsłony: 962
kategorie artykułu:

Skansen Gotwaldówka w Kątach Bystrzyckich, prowadzony przez Renatę Czaplińską i rodzinę państwa Fuglińskich od lat jest też miejscem wydarzeń kulturalnych. W dniu 6 sierpnia 2017 r. zaproszono wszystkich chętnych do wysłuchania koncertu w wykonaniu Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej pod batutą Leopolda Stawarza. Orkiestra składa się z uczniów szkół muzycznych i z zawodowych muzyków z terenu Zawiercia i okolic. Kilka wspaniałych solistek i utwory od klasyki, poprzez operetkę, piosenki Edith Piaf i jazzowe utwory wiodły słuchaczy przez muzyczne krainy czasu i przestrzeni. Równie zróżnicowany repertuar, zarówno utwory świeckie, rozrywkowe, klasyczne, jak i sakralne usłyszeliśmy w wykonaniu  zawierciańskiego chóru „Capella Vartiensis” prowadzonego przez Barbarę Czajkowską. 

 

W trakcie koncertu dojechali goście z Lutyni - sopranistka Renata Drozd i tenor Adam Sobierajski, gdzie tego dnia odbył się koncert w kościele po mszy świętej. Śpiewacy od lat przyjeżdżają do Lądka-Zdroju, dawniej jako uczestnicy Lądeckiego Lata Muzycznego, obecnie do zaprzyjaźnionej Lutyni. Ci specjalni goście również wystąpili z orkiestrą i był to naprawdę wielki finał. Leopold Stawarz jako dyrygent i osoba prowadząca koncert, przeplatał zapowiedzi muzyczne dowcipnymi wstawkami stwarzając niezwykłą  atmosferę. 

 

Wspaniała pogoda umożliwiła zorganizowanie widowni na dziedzińcu skansenu. Stoły z ławami, same ławki, fotele i siedziska tworzyły malownicze skupiska pośród kwiatów, okolicznych drzew w otoczeniu historycznej zabudowy. Entuzjazm wykonawców, pasja z jaką wykonywali muzykę grając i śpiewając, wzbudzały taki sam odzew wśród widzów. Dla gości przygotowano kawę, herbatę, wodę i ciasto a kto przyjechał wcześniej, mógł uczestniczyć w warsztatach wypiekania chleba. Takie miejsca i wydarzenia pozostają na długo w naszej pamięci i sercach. Dziękujemy!

 

Małgorzata Bednarek

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 20.11.2017 12:38
wtorek, 14.11.2017 13:41
sobota, 4.11.2017 12:31
piątek, 27.10.2017 11:46
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA