komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 20 września 2017

Filipiny, Eustachego

Pisanka w oczach dzieci

wtorek, 11.4.2017 12:18 , komentarze: 0 , odsłony: 521
kategorie artykułu:

Zgodność z tematem i jego własna interpretacja, walory artystyczne, kompozycja, warsztat pracy, swoboda posługiwania się wybraną techniką, znajomość tradycji to główne kryteria oceny w konkursie „Pisanka wielkanocna”, w którym udział wzięli uczniowie, przedszkolaki i ich młodsi koledzy z placówek oświatowych gminy Radków. Ocena nie była łatwa, bo uczestnicy wykazali się wielką pomysłowością.

Do zrobienia pisanki wykorzystali przeróżne materiały: włóczkę, papier, sznurek, ptasie pióra, plastikowe nakrętki, kredki, bibułę, bazie, mech… Krótko mówiąc pokazali, że oryginalną wielkanocną pisankę można zrobić ze wszystkiego, mniej lub bardziej ekologiczną.

Finał konkursu z wręczeniem nagród odbył się 2 kwietnia podczas Jarmarku Wielkanocnego Gminy Radków w Ścinawce Średniej. Nagrody wszystkim laureatom wręczał Sebastian Howański – dyrektor generalny FBSerwis Dolny Śląsk – firmy, która nie po raz pierwszy wsparła tego typu gminne działania edukacyjne adresowane do dzieci.

A oto laureaci:

W kat. żłobek przyznane zostały nagrody grupowe; I miejsce zajęła Grupa „Smerfy” (Radków), II – Grupa „Krasnoludki” (Radków), a III – Grupa „Biedronki” (Ścinawka Śr.).

W kat. przedszkole jury najwyżej oceniło pracę Leny Gancarskiej (Tłumaczów) oraz wyłoniło dwóch laureatów drugiego miejsca, którymi zostali Aleksandra Kuczyńska (Radków) i Filip Paździorko (Ścinawka D.), oraz przyznało dwie trzecie nagrody dla Zuzi Pasternak (Wambierzyce) i Tomasza Grochowskiego (Ścinawka Śr.).

W kat. klas młodszych szkół podstawowych (I-III) I miejsce zajęła Emilia Knopp (Wambierzyce), II - Julia Bachanowicz (Ścinawka D.), a III Bartłomiej Kundzicz (Radków). W tej grupie przyznane zostały też dwa wyróżnienia, które otrzymali Piotr Kubera i Mateusz Dzimiera ze Szkoły Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ścinawce D.

Nagrody w kat. klas IV-VI trafiły do uczniów Zespołu Szkół w Radkowie; laureatami zostali: Aleks Węcel – I miejsce, Patryk Orman – II i Patrycja Stach – III.

W kat. gimnazjum I miejsce zajął Sebastian Waluś (Ścinawka Śr.), II - Kacper Knopp (Ścinawka Śr.), III Paweł Goraj (Radkó

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.9.2017 00:00
niedziela, 10.9.2017 22:27
sobota, 9.9.2017 17:32
piątek, 8.9.2017 11:41
poniedziałek, 4.9.2017 12:06
poniedziałek, 28.8.2017 09:02
niedziela, 27.8.2017 11:25
2
piątek, 25.8.2017 12:50
poniedziałek, 14.8.2017 09:24
3
poniedziałek, 14.8.2017 08:24
czwartek, 10.8.2017 08:42
3
środa, 2.8.2017 21:44
wtorek, 1.8.2017 17:23
czwartek, 27.7.2017 11:58
3
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO