komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 stycznia 2018

Piotra, Małgorzaty

Podał się za pracownika gazowni i oszukał 87-latkę

środa, 13.12.2017 10:09 , komentarze: 2 , odsłony: 954
kategorie artykułu:

Wczoraj w godzinach południowych, do domu 87-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego przyszedł mężczyzna. Powiedział, że będzie montował czujniki gazu.

Starsza kobieta wpuściła do domu mężczyznę, który zaczął rozkręcać kuchenkę, po czym zażądał za montaż czujników 1900 zł. Wizyta mężczyzny zakończyła się w ten sposób, że starsza pani wydała oszustowi pieniądze w kwocie 1600 zł. Pokrzywdzona zorientowała się, że została oszukana dopiero po wyjściu oszusta z mieszkania.

Policja systematycznie ostrzega przed takiego typu zdarzeniami. Zachowanie sprawców jest podobne. Rozmowa ukierunkowana jest na wzbudzanie zaufania ze strony rozmówcy, a następnie dochodzi do rozliczeń finansowych. Ofiarami tego typu przestępstw są najczęściej osoby starsze.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku kom. Marcin Sknera przestrzega wszystkich mieszkańców przed oszustami. Zanim wpuścimy kogoś do mieszkania upewnijmy się kim jest nasz niezapowiedziany gość i w jakiej przychodzi sprawie. Jeśli mamy wątpliwości co do jego wiarygodności lub intencji należy natychmiast dzwonić na policję.

 

Wasze komentarze

Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA