Program rządowy dla Zakładu Karnego w Kłodzku

czwartek, 22.9.2016 13:15 3837 0

W Zakładzie Karnym w Kłodzku odbyło się spotkanie z potencjalnym wykonawcą inwestycji budowy hali produkcyjnej w myśl rządowego programu dotyczącego zatrudniania osadzonych. W kwietniu br. Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Centralny Zarząd Służby Więziennej ogłosiło składający się z trzech filarów program. Dotyczy on budowy 40 hal produkcyjnych przy zakładach karnych i aresztach śledczych, rozszerzenia zakresu możliwości nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz Ulgi dla przedsiębiorców zatrudniających skazanych.

- W pierwszym filarze zakładane jest zrealizowanie w latach 2016-2023 programu budowy 40 hal przemysłowych przy zakładach karnych, w których będą mogli pracować więźniowie. Jedną z hal planuje się wybudować na pozostającym w dyspozycji Zakładu Karnego w Kłodzku terenie o łącznej powierzchni 3 000 m². Gotowa do zagospodarowania przestrzeń oraz wynikający z typu jednostki fakt całodobowego pozostawania na terenie jednostki przebywających w niej osadzonych, stanowią istotne czynniki sprzyjające możliwości zatrudniania na nowo powstałych miejscach pracy - informuje mjr Julian Leszczuk z kłodzkiego Zakładu Karnego. 

21 września w Zakładzie Karnym w Kłodzku odbyło się spotkanie dyrektora kpt. Jacka Marcelewicza z potencjalnym wykonawcą inwestycji budowy hali produkcyjnej reprezentowanym przez dr inż. Jihada Rezek – zastępcę dyrektora IGB Mazovia. Dyrektora Okręgowego SW we Wrocławiu reprezentowali specjaliści kwatermistrzowscy: kpt. Henryk Haryk i por. Paweł Dworak. W rozmowie uczestniczyli również: Jerzy Żelaszkiewicz – kierownik oddziału ZIGB PIAST w Kłodzku oraz kierownictwo działu kwatermistrzowskiego Zakładu Karnego w Kłodzku tj. por. Aleksander Macherzyński i ppor. Jakub Fedorowicz.

W czasie spotkania dokonano przeglądu terenu pod budowę hali produkcyjnej i omówiono zakres rzeczowy inwestycji. Wskazano również kierunki finansowania przedsięwzięcia oraz dalszej realizacji programu rządowego dotyczącego zwiększenia ilości zatrudnienia osadzonych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)