komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 21 października 2017

Urszuli, Hilarego

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w Kudowie-Zdroju[Foto, Wideo]

sobota, 16.9.2017 17:12 , komentarze: 0 , odsłony: 3455
kategorie artykułu:

Zasady odpowiedzialności nieletnich, nowe formy przemocy wobec dziecka a także mediacja w sprawach nieletnich i mediacja rówieśnicza - to tylko niektóre tematy, jakie poruszone zostały podczas spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską, która 15 września gościła w kudowskim Teatrze Zdrojowym.

- Spotkania rozpoczęliśmy od przedszkolaków, z którymi rozmawiałam o tym, jak żyć bezpiecznie oraz jakie są ich marzenia i czego oczekują od swoich rodziców. Z młodzieżą rozmawialiśmy przede wszystkim o tym, jak żyć zgodnie z prawem, bo np. podstawienie komuś nogi czy robienie komuś niechcianych zdjęć to przestępstwo. Ja głęboko wierzę, że jeżeli z edukacją prawną dotrzemy do wszystkich dzieci to świat się zacznie zmieniać. Oczywiście w tym potrzebni są także rodzice - mówi Doba.pl, Anna Maria Wesołowska.

Inicjatorem spotkania jest Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Kudowie-Zdroju przy aktywnej współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

- Nasi partnerzy to: kudowskie szkoły i przedszkola, Referat Rozwoju i Promocji Miasta, Kudowskie Centrum Kultury i Sportu, Biblioteka Miejska oraz Teatr Zdrojowy, który udostępnił nam miejsce -mówi Teresa Kołodziej, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Kudowie-Zdroju.- Spotkania podzielone zostały na 4 grupy. Rozpoczęliśmy przedszkolaków, które  przybyły do nas z 3 placówek z Kudowy-Zdroju. Następną grupą były klasy 1-6 z kudowskich szkół, później klasy 7, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Ostatnie spotkanie kierowane jest m.in. do rodziców i opiekunów dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz pracowników instytucji mających pod opieką dzieci.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 19.10.2017 12:28
9
środa, 18.10.2017 08:20
4
poniedziałek, 16.10.2017 09:59
4
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO