Sukcesy młodych tenisistów

środa, 26.4.2017 14:45 1066 0

Zawodniczki GLKS Orlęta Krosnowice opuściły Brzeg Dolny z kolejnymi sukcesami na koncie. 9 kwietnia brały udział w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska młodzików, kadetów i juniorów. Pierwsza drużyna w składzie Aleksandra Satława i Natalia Kurzela (młodziczki) zajęła II miejsce, a dwie pozostałe uplasowały się w pierwszej ósemce. W kategorii kadetów duet dziewcząt Oliwia Sołotwińska i Adrianna Satława zajął wysoką IV pozycję, natomiast dwie męskie ekipy znalazły się w przedziale IV-VIII, a młodzicy zostali sklasyfikowani na pozycji IX.

Niedawno zostały również rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska kadetów i juniorów. 23 kwietnia zawodnicy rywalizowali w meczach pojedynczych, podwójnych oraz tzw. mikstach (gra podwójna par mieszanych).
W kategorii kadetek największy sukces odniosła Adrianna Satława, zajmując drugie miejsce i uzyskując awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 18-21 maja w Drzonkowie. Brązowy medal w grze podwójnej juniorek zdobyła Roksana Pączko.

źródło: Gmina Kłodzko