komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 21 lipca 2017

Daniela, Diany

Szopka betlejemska w oczach dzieci

poniedziałek, 19.12.2016 09:48 , komentarze: 0 , odsłony: 580
kategorie artykułu:

Tradycyjną szopkę betlejemską można zrobić na wiele sposobów: w słoiku, w chlebie, z drewna, wykorzystując do tego surowce wtórne… Uczestnicy tegorocznego gminnego konkursu plastycznego „Szopka bożonarodzeniowa” wykazali się ogromną inwencją twórczą i pracowitością, trzymając się przy tym chrześcijańskiej tradycji. Pod względem ilości też było w czym wybierać, bo zgłoszonych została ponad 80 prac.

Ów konkurs skierowany został do uczniów, przedszkolaków i młodszych dzieci z placówek oświatowych Gminy Radków. Spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, czego efekty mogliśmy oglądać podczas VI Jarmarku Bożonarodzeniowego Gminy Radków w Ścinawce Średniej (11 grudnia). Impreza była też okazją do wręczenia nagród zwycięzcom, w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii najmłodszych klas szkoły podstawowej pierwszą nagrodę otrzymała Anna Paździorko (kl. II) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej, drugą - Tomasz Byszko (kl. IIIb) z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej, a trzecią - Tomasz Zakowicz (kl. IIIa) z Zespołu Szkół w Radkowie.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Maria Kutrzuba (kl. VI), II – Mikołaj Piszczek (kl. V) – oboje z Zespołu Szkół w Radkowie, a trzecie - Wiktoria Kopacz (kl. IV) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach.

Nagrody w kategorii gimnazjów powędrowały do uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej; pierwsze miejsce zajął Adrian Pytel (kl. II), drugie - Kacper Knopp (kl. I), trzecie - Piotr Borkowski (kl. I).

W gronie przedszkolaków pierwszą nagrodę jury przyznało Grupie „Sowy” z Przedszkola Gminnego w Radkowie, drugą – Grupie „Pszczółki” z Gminnego Przedszkola Publicznego, Oddział w Ścinawce Średniej, a trzecią – Grupie „Motylki” z Gminnego Przedszkola Publicznego, Oddział w Tłumaczowie. Wyróżnienia w tej samej kategorii otrzymali: Grupa „Krasnoludki” z Gminnego Przedszkola Publicznego, Oddział w Ścinawce Średniej, Grupa 4-5 latki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach.

W kategorii wiekowej: żłobek pierwsze miejsce zajęła Grupa „Biedronki” z Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków, Oddział w Ścinawce Średniej. Dwa drugie miejsce przyznano Grupie „Krasnoludki” i Grupie „Smerfy” z Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków, oddział w Radkowie.

Zwycięzcy odebrali nagrody oraz gratulacje od burmistrza miasta i gminy Radków Jana Bednarczyka i Sebastiana Howańskiego - dyrektora FB Serwis Dolny Śląsk sp. z o.o. w Ścinawce Dolnej, spółki będącej sponsorem wielu gminnych imprez, w tym VI Jarmarku Bożonarodzeniowego Gminy Radków.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
czwartek, 20.7.2017 15:05
5
czwartek, 20.7.2017 10:55
środa, 19.7.2017 09:52
poniedziałek, 17.7.2017 14:08
4
środa, 12.7.2017 10:00
poniedziałek, 10.7.2017 16:46
1
piątek, 7.7.2017 19:01
1
środa, 5.7.2017 08:51
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele