Trzeci na Mistrzostwach Polski

niedziela, 24.9.2017 15:29 2227 4

Kolejny wyścig i sukces! Pochodzący z Bierkowic, Robert Nowicki wziął udział w IX Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2017. Rywalizacja rozpoczęła się jazdą indywidualną na czas, a znakomity wynik pozwolił mu wywalczyć zaszczytne 3 miejsce. Swój sukces powtórzył dzień później w wyścigu ze startu wspólnego, gdzie również zajął 3 miejsce.

Jednak to nie wszystko! W dniach 31.08-3.09 odbył się XXX Jubileuszowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, gdzie po dwóch etapach Robert uplasował się na 4 miejscu, w klasyfikacji generalnej.

Bieg Pokoju ze względu na swój charakter, oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z historią tego regionu. Ideą przewodnią biegu jest zachowanie pamięci o tych tragicznych losach dzieci, a wysiłek jaki wkładają uczestnicy biegu w pokonanie 100 kilometrowej trasy, jest formą jej uczczenia. Zawodnicy startujący w całym biegu, pokonują cztery etapy (jeden etap dziennie), których łączny dystans wynosi 100 km. I ETAP – Zamość – Zwierzyniec 35 km; II ETAP – Zamość – Krasnobród 28,90 km; III ETAP – Zamość – Skierbieszów 21,95 km; IV ETAP – Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km.

Serdecznie gratulujemy Panu Robertowi i życzymy dalszych sukcesów!