Zawody modeli samochodów RC na lodzie w Szczytnej [Foto]

środa, 15.2.2017 20:19 2773 2

W minioną niedzielę, 12 lutego w Szczytnej zorganizowane zostały pierwsze w Polsce zawody modeli samochodów RC na lodzie. Do rywalizacji stanęło 30 zawodniczek i zawodników podzielonych na 3 klasy. Najliczniejszą klasą – 17 kierowców, okazała się klasa Amator czyli widzów, którzy chcieli spróbować jazdy modelem samochodu RC.

Wśród zawodników nie zabrakło także reprezentanta Szczytnej, 10-letniego Jakuba.

- Interesuję się tym hobby od ok. 7 miesięcy. Dzisiaj jeździ się dość trudno, bo to pierwsze takie zawody w Polsce rozgrywane na lodzie. Trzeba zrobić jak najwięcej okrążeń w trzy minuty - mówi Jakub Gazda ze Szczytnej.

- Są to pierwsze tego typu zawody w Polsce. Uznaliśmy, że musimy spróbować, bo może akurat impreza wypali, ale jak widać po frekwencji zawodników, bardzo fajna impreza i bardzo dużo ludzi i uczestników samych zawodów - komentuje burmistrz Szczytnej, Marek Szpanier.

W klasie Junior wystartowały dwie zawodniczki i dwóch młodych zawodników, a w otwartej klasie Open wzięło udział 9 kierowców. Z wyścigu na wyścig tor lodowy był coraz mniej przyczepny, ale zacięta walka trwała do ostatniej sekundy w każdej klasie modeli. Ostatecznie w klasie Amator pierwsze miejsce zajął Wiktor Wilk, drugi był Leon Kopczak, a trzecie miejsce zajął Gabriel Nowiński, w klasie Junior zwyciężył Jakub Gazda, druga była Nicoll Mikołajczak, a trzeci Brajan Brejna. W klasie Open zwyciężył Ireneusz Działkowski, drugie miejsce zajął Jakub Michalski, a trzeci był Dariusz Rząsa.